TRWA WYPRZEDAŻ OSTATNICH ROZMIARÓW! 

Paradies Polski Puch
Paradies Polski Puch

Puch Paradies - Polski Puch

 

Puch pozyskiwany jest z ptactwa wodnego – kaczek i gęsi. Za najlepszy na świecie uznawany jest ten pochodzący z gęsi, a dokładniej z polskich gęsi. Firma Paradies do wypełnień swoich produktów stosuję wyłącznie czysty puch gęsi, pochodzący głównie z polskich hodowli.Puch to naturalna izolacja ptactwa wodnego. Stanowi on wewnętrzną warstwę upierzenia, a najwięcej znajdziemy go na brzuchu i w okolicy piersiowej. Szczególnie ceniony jest tak zwany puch matkowy, który jest gubiony przez ptaki wysiadujące jaja. Piórka puchowe można porównać do płatków śniegu. Mikroskopijne promyki są w stanie przechowywać i zatrzymywać powietrze w dużych ilościach, co sprawia, że puch jest najlepszym izolatorem... Waga pojedynczego piórka puchowego to 0,001 do 0,002 grama. Dlatego żeby zebrać 1 kilogram puchu potrzeba od 0,5 do 1 miliona piórek puchowych. Puch jako izolator został szczególnie doceniony przez himalaistów. Jesteśmy przyzwyczajeni do wykorzystywania nowoczesnych technologii w sporcie, tak też jest w himalaistyce, jednak ciągle nie udało się stworzyć lepszego izolatora niż puch. Firma Paradies pozwala Ci doświadczyć tego we własnej sypialni, gdzie w „ekstremalnych warunkach” przy temperaturze nawet niższej niż 18 stopni Celsjusza, możesz cieszyć się ciepłem swojego ciała, oraz odpowiednim klimatem snu.

Puch w liczbach
Podstawowym parametrem puchu jest sprężystość. Podaje się ją w calach sześciennych na uncję. Im wartość parametru sprężystości jest wyższa tym lepszy puch, lżejszy i mniej można go użyć, aby uzyskać taki sam efekt.
W kołdrach Paradies znajdziemy puch o sprężystości 850 CUIN oraz 750 CUIN, oznacza, że jedna uncja puchu - 28g wypełnia 850 cali sześciennych specjalnym cylindrze. 850 cuin = 14 Litrów.

Puch 90%, to oznaczenie stosunku ilości puchu do drobnych piórek puchowych, tzw. odlotów. Takie oznaczenie mówi nam, że w tym surowcu znajdziemy 90 puchu i 10 % drobnych piórek. W kołdrach Paradies stosujemy puch, 90%. oraz o doskonałych właściwościach puch 100%

Puch w laboratorium
Zanim puch zostanie wdmuchany pod ciśnieniem do poduszki Paradies, bądź do jednej z kaset tworzących antyalergiczną kołdrę AllaerGuard jest wielokrotnie badany i sprawdzany.
W najlepiej wyposażonym laboratorium w Polsce, puch jest badany przede wszystkim pod kątem czystości. W każdej partii sprawdza się, między innymi zawartość tłuszczu w puchu, zawartość zanieczyszczeń, czystość filtratu spod puchu, a także bada się odczyn ph i liczbę tlenową partii, która pozwala wykryć zawieszone cząsteczki stałe zanieczyszczeń organicznych.
Tylko puch, który przejdzie pozytywnie wszystkie próby i spełnia wygórowane normy czystości trzykrotnie wyższe od norm europejskich, może zostać użyty jako wypełnienie produktów Paradies- technologia ta została nazwana Paradies SuperClean®.


Puch pod Mikroskopem
Dzięki trójwymiarowej budowie i specyficznym właściwościom puch zawsze wróci to swojego pierwotnego kształtu. Pojedynczy puszek zbudowany jest z około 2.000.000 promyków, które zatrzymują powietrze, które nas izoluje. Kolejną zaletą puchu i wyższością nad syntetycznymi odpowiednikami jest łatwość kompresji bez utraty właściwości sprężystości oraz znakomita higroskopijność, która zapewnia znacznie wyższy komfort użytkowania.
Mimo ciągłym próbom udoskonalenia sztucznych izolatorów, puch ciągle jest na pierwszym miejscu w kategorii lekkości, ściśliwości, termoizolacji i walorów użytkowych. Rozwój techniki obróbki puchu i produkcji tkanin sprawia, że produkty puchowe są jeszcze bardziej doskonałe.

Przy obecnym stanie techniki, pomimo ciągłych prób nie udało się uzyskać włókien syntetycznych mogących konkurować z puchem pod względem termoizolacyjności, lekkości, ściśliwości i komfortu użytkowania. Ponadto, właściwie traktowany puch zachowuje swe właściwości dłużej niż jakakolwiek ocieplina syntetyczna.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl