TRWA WYPRZEDAŻ OSTATNICH ROZMIARÓW! 

Nasza historia

O NAS

Studio K sp. z o.o. 

Łapczyca 535

32-744 Łapczyca

Jesteśmy głównym dystrybutorem marki Paradies® w Polsce. 

Najważniejsze dla nas kwe­stie to:

  • Stosowanie odpowiednich surowców i materiałów przy produkcji towarów Paradies.

  • Doświadczenie i kompetencje pozwala­jące na taki dobór materiałów, by połą­czenie wypełnienia i tkaniny wierzchniej byle optymalne.

  • Dbałość o szczegóły, widoczna zarówno w samej koncepcji, jak i wykonaniu produktów.

  • Dążenie do innowacji, którego odzwier­ciedleniem jest stosowanie najnowocze­śniejszych materiałów do wypełnień oraz optymalnej techniki obróbki.

  • Poczucie odpowiedzialności za czło­wieka i środowisko naturalne, które gwarantuje, że produkty firmy Paradies są zarówno przyjazne człowiekowi, jak i ekologiczne.

 

HISTORIA MARKI PARADIES® :

Może wszystko zaczęło się od nieprzespanej nocy, a może było to wyczulenie na podstawowe ludzkie potrzeby – zdrowy sen – nasza firma rozwija się nieprzerwanie od 1854 roku. Do dziś kunszt pozostaje gwarancją wysokiej jakości produktów. Historia pościeli Kremers Paradies jest określana przez liczne pionierskie osiągnięcia, między innymi przez pierwszą w historii kołdrę produkowaną przemysłowo. Doprowadziło to do długotrwałej historii sukcesu, która wyniosła firmę na sam szczyt, w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu: w 1953 r. Wyprawa upamiętniająca Willy’ego Merkl’a pod przewodnictwem Karla Herrligkoffera była pierwszą, która wspięła się na Nanga Parbat (Himalaje) z północnej strony.
Do sprzętu, który przetrwał himalajskie mrozy, należały śpiwory z Dolnego Renu wypełnione poprzednikami obecnego włókna tekstylnego. W 1969 roku, czwarta generacja Kremersów zapewniła „rajskie” warunki w sypialniach – wraz z wynalezieniem pierwszych kołder nadających się do prania, wypełnionych włóknami tekstylnymi.


1. W 1854 roku Wilhelm Kremers (pra-pradziadek obecnego piątego pokolenia Kremerów) założył fabrykę kołder w Vluyn nad Dolnym Renem.
2. W 1870 roku firma przyjęła nazwę „Gebr. Kremers” (Bracia Kremers), która pozostanie w firmie przez wiele lat.
3. Zaraz po przejęciu firmy przez drugie pokolenie, firma wykorzystała moc pary – która w połowie XIX wieku była zaawansowaną technologią.
4. Na przełomie wieków Wilhelm Kremers dołączył do firmy. Miał prawdziwą umiejętność pozyskiwania klientów poza granicami Dolnego Renu i udało mu się znaleźć ich w głównych niemieckich miastach, oraz w Holandii i Belgii.
5. Firma Gebr. Kremers została uznana za pioniera w przetwarzaniu syntetycznych włókien używanych do wypełniania pościeli i śpiworów od 1949 roku.
6. W 1953 roku Firma wyposażyła pierwszą drużynę, która zdobyła Nanga Parbat w Himalajach, w śpiwory wypełnione włóknami syntetycznymi.
7. Pierwsza kołdra nadająca się do prania, wypełniona włóknami tekstylnymi, została wynaleziona w połowie lat sześćdziesiątych.
8. W 1965 roku nastąpiło ponowne ożywienie marki Paradies®, która została zarejestrowana w Berlinie w 1903 roku, przez czwartą generację Kremersów (Dieter i Werner Kremers). Paradies®  stało się nową marką firmy.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl