TRWA WYPRZEDAŻ OSTATNICH ROZMIARÓW! 

Kołdry syntetyczne – czy warto?
Kołdry syntetyczne – czy warto?

Kołdry syntetyczne – czy warto?

Włókna syntetyczne, poliestrowe oraz sztuczne ale z surowców odnawialnych takie jak polliaktyd czy lyocell na stałe zagościły w przemyśle tekstylnym. Ze względu na ich wyjątkowe właściwości znajdują zastosowanie w wielu produktach tekstylnych. Z włókien poliestrowych można tworzyć materiały i tkaniny o właściwościach których nie posiadają żadne inne materiały. Przykładem takich tkanin są; membrany wodo-szczelne lub wiatro-szczelne, micro-fibry z których tworzy się bieliznę termo-aktywną, oraz włókniny syntetyczne używane do jako ocieplenia kurtek lub wypełnienia kołder. Inżynierowie i technolodzy materiałowi mają dużą dowolność w nadawaniu temu materiałowi cech i właściwości. Dlatego tak często produkty o teoretycznie tym samym składzie mogą się od siebie tak bardzo różnić. Warto zaufać specjalistom z branży tekstylnej. Marka Paradies prowadzi badania nad włóknami tekstylnymi poliestrowymi i z materiałów odnawialnych od blisko 80-ciu lat. I jest niekwestionowanym pionierem w swojej branży. A produkty Paradies są dopracowane w każdym detalu.

Kołdry syntetyczne mogą być zatem bardzo lekkie, przewiewne, a przy tym ciepłe. Wypełnienia mogą być bardzo trwałe i puszyste przez długi czas. Zawsze jest to materiał antyalergiczny, który dobrze znosi pranie i szybko schnie. Poliester nie chłonie wilgoci, przez co bardzo ważne jest, aby był lekki i puszysty i dobrze przepuszczał powietrze, a wraz z nim wilgoć. Również dlatego kołdry syntetyczne powinny być pokryte naturalną higroskopijną i oddychającą tkaniną, najlepiej z cienkiej tkaniny bawełnianej, tylko wtedy kołdra będzie zapewniała komfortowy i spokojny sen.

Właściwości włóknin poliestrowych od różnych producentów mogą różnić się parametrami takimi jak: stosunek wagi do objętości, trwałość – zachowanie długotrwałej objętości, czy przepuszczalność dla powietrza. Paradies od wielu lat dąży do uzyskania włókniny syntetycznej o jak najmniejszej wadze i jak największej objętości. Trwałość wypełnień Paradies to cecha dzięki której te produkty są tak często wybierane przez klientów.
Najlepszym wypełnieniem dostępnym w ofercie produktów Paradies jest Paradies Fill Premium®. Jest dostępne w kołdrach z kolekcji
Prosa
Organic z poszyciem z perkalowej bawełny organicznej.

Różnica w objętości przy tej samej wadze

Paradies Fill Premium vs. konkurencyjne wypełnienie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl