Jaką wersję grubości kołdry puchowej wybrać?
Jaką wersję grubości kołdry puchowej wybrać?

Skala termoizolacyjności kołder puchowych Paradies jest oznaczana serduszkami oraz nazwami: Light, City, Medium i Warm. Przy wyborze odpowiedniej wersji grubości dla siebie należy pamiętać o tym, że puch gęsi Paradies to najwyższej klasy surowiec i nawet niewielka ilość tego rodzaju puchu sprawia, że kołdra świetnie zatrzymuje nasze ciepło.
Przy wyborze należy wziąć pod uwagę: temperaturę jaką mamy w sypialni w ciągu nocy, rodzaj materaca na jakim śpimy i oczywiście indywidualne preferencje. Aby ułatwić ten wybór, poniżej przedstawione są szczegółowe opisy wariantów grubości kołder puchowych:


Light – wersja grubości o przeznaczeniu wiosenno-letnim, dla osób lubiących ciepło. Nie wielka ilość bardzo sprężystego puchu i przewiewne pikowanie – zapewnią optymalną izolacje przy temperaturze w sypialni powyżej 22 stopni C. Wersja light przez wiele osób, w ciepłych sypialniach używana jest jako kołdra całoroczna, zwłaszcza jeżeli użytkownik lubi przewiewny klimat snu. 


City – kołdry całoroczne, najbardziej uniwersalna wersja grubości. Polecana do sypialni w której temperatura wynosi około 20 stopni C. Odpowiednia ilość bardzo sprężystego puchu i „ciepłe szwy” zapewnią bardzo dobrą izolację. Ta wersja polecana jest do mieszkań o stałej temperaturze w ciągu nocy. Ze względu na bardzo wysokie parametry wypełnienia dla wielu osób będzie to bardzo ciepła kołdra. Osoby szczególnie lubiące ciepło powinny rozważyć wersję medium lub warm.  


Medium – najczęściej wybierana wersja grubości kołder puchowych Paradies. Jest to bardzo ciepła wersja całoroczna do sypialni o temperaturze w nocy około 18 stopni C. Dla wielu osób będzie to bardzo ciepła kołdra zimowa. Dla osób lubiących ciepło doskonale sprawdzi się przez cały rok. 


Warm – bardzo ciepłe kołdry zimowe. Kołdry puchowe to najcieplejszy rodzaj kołder, a ich najgrubsza wersja jest najcieplejsza ze wszystkich kołder dostępnych na rynku. Będzie odpowiednia do sypialni o temperaturze poniżej 18 stopni C, a osobom którym nigdy nie jest za gorąco sprawdzi się nie tylko w zimie. 

Polecamy posiadanie co najmniej dwóch kołder, w różnych wariantach grubości, które należy zmieniać sezonowo, zwłaszcza jeżeli temperatura w naszej sypialni znacznie się różni w zimie i w lecie. Puch sprawdza się doskonale jako wypełnienie kołder zimowych i całorocznych. Jako kołdry typowo letnie do bardzo ciepłych sypialni polecamy takie materiały jak bawełna, jedwab czy lyocell. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl