TRWA WYPRZEDAŻ OSTATNICH ROZMIARÓW! 

Co zrobić kiedy jest nam za gorąco?
Co zrobić kiedy jest nam za gorąco?

Co zrobić kiedy jest nam za gorąco?

Jeżeli już posiadamy odpowiednią kołdrę, a mimo to jest nam ciągle za gorąco, kolejnym etapem będzie chłodzenie naszego ciała od spodu. Sprawdzonym sposobem „chłodzenia łóżka” jest nakładka na materac Pad Cool Comfort. Jak to działa? Nakładka składa się z kilku warstw, każda z nich ma za zadanie na swój sposób nas schłodzić.

Membrana z mikrokapsułkami
Wierzchnia tkanina to membrana z mikrokapsułkami żelowymi. Żel zamknięty w kapsułkach ma dużą gęstość, dzięki temu ma zdolność magazynowania dużej ilości ciepła i „zimna”. Jak to działa w praktyce. Tkanina z membraną jest chłodna w dotyku. Jej temperatura w warunkach domowych zawsze będzie niższa od temperatury otoczenia. W kontakcie z naszym ciałem żel absorbuje nasze ciepło a mu czujemy chłód. Ta wymiana energii cieplnej trwa kilka minut. Kiedy temperatury się wyrównają żel pełni funkcję termoregulacyjną. Magazynuje nadmiar ciepła, a kiedy zrobi się chłodniej uwalnia jego zapas. Warto zauważyć, że część na której nie leżymy pozostaje chłodna. Jeżeli jest nam za gorąco podczas snu, przewracamy się z boku na bok, a w tym przypadku każda zmiana pozycji będzie nas chłodzić.

Tkanina bawełniana DryFix®
Wewnątrz nakładki znajduje się tkanina bawełniana z wykończeniem DryFix® - jest to rodzaj tkaniny która bardzo szybko absorbuje wilgoć. Pomaga to schłodzić nasze ciało i zapewnia suchy klimat snu.

Tkanina Klimaploster 3D
Ostatnią warstwą jest tkanina Klimaploster® o trójwymiarowej strukturze. Jest ona bardzo sprężysta i wraz z wiskozową włókniną ma stworzyć przestrzeń dla powietrza między nami a materacem. Jest to pewnego rodzaju wentylacja.

Pad Cool Comfort doskonale sprawdzi się w lecie w ciepłych sypialniach. Jeśli nasz materac „parzy”, jest gorący, chłodząca nakładka rozwiąże ten problem. Efekt chłodzenia jest bardzo mocny, a nakładkę można w każdej chwili zdjąć. Jest to również praktyczny ochraniacz na materac, który można prać w 40 stopniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl