BAWEŁNA ORGANICZNA
BAWEŁNA ORGANICZNA

 

BAWEŁNA ORGANICZNA

Back to Basic – powrót do podstaw

Zrównoważona, ekologiczna produkcja, niska emisja CO2, korzystanie z odnawialnych źródeł energii, oraz używanie odnawialnych surowców, to wszystko kwestie do których Paradies przywiązuje wielką wagę.
Podobnie, jeśli chodzi o wybór dostawców, zwracamy uwagę zarówno na wysoką jakość, jak i zrównoważony rozwój. Wspieramy ich na całym świecie w ich inicjatywach na rzecz produkcji przyjaznej dla środowiska i zdrowych, sprawiedliwych społecznie warunków zatrudnienia.

 

Regularnie sprawdzamy lokalne standardy i warunki, aby upewnić się, że spełniają one nasze wymagania. Chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, że Paradies dba. W tym roku ponownie odwiedziliśmy naszych dostawców.

Doświadczanie i wspieranie zrównoważonego rozwoju
Od wielu lat wykorzystujemy bawełnę organiczną w produktach Paradies. Żeby lepiej zrozumieć i poczuć, o co tak naprawdę w tym chodzi, odwiedziliśmy naszych dostawców bawełny organicznej w Egipcie, Indiach i Pakistanie. Mogliśmy w ten sposób prześledzić cały proces, od ekologicznej uprawy bawełny, przez jej czyszczeni i produkcję przędzy do finalnego produktu jakim jest tkanina z bawełny organicznej, którą wykorzystujemy w wielu produktach Paradies. Oprócz zacieśnionej współpracy z naszymi partnerami, zdobyliśmy doświadczenie i pewność, że podążamy w dobrym kierunku.

Dzięki rolnictwu ekologicznemu gleba regeneruje się znacznie szybciej

Indyjscy hodowcy bawełny wybrali organiczne podejście do rolnictwa. Wspieramy ich w tej decyzji poprzez, kupowanie w największym możliwym stopniu, tylko bawełny organicznej od naszych dostawców. Obecnie tylko około 1% światowej produkcji bawełny można sklasyfikować jako ekologiczną. Jako konsument możesz pomóc zwiększyć tę liczbę, aktywnie wybierając bawełnę organiczną.


Nawóz Organiczny - Zrównoważony nawóz - naturalna ochrona

Jeden z rolników z dumą pokazał nam, jak produkuje naturalny nawóz, który pomaga również chronić przed szkodnikami. Mieszanka składa się z kilku roślin, cukru, moczu i obornika zwierzęcego. Każdy rolnik stosuje własną mieszankę. Naturalny nawóz pomaga uprawie bawełny rozwijać się zdrowo bez użycia pestycydów i innych chemikaliów. Rolnicy pomagają sobie nawzajem: jeśli gdzieś na ziemi zostanie wykryty szkodnik, rolnicy szybko się nawzajem informują i podejmują wspólne działania w celu rozwiązania problemu.


Zrównoważona uprawa z nawozem organicznym.

Podczas naszej podróży odwiedziliśmy dwa pola bawełny w Egipcie. W 1991 r. Inicjatywa rolników zajmujących się bawełną osiągnęła duży sukces: „Zakaz stosowania pestycydów w produkcji bawełny”. Obecnie wykorzystują wyłącznie naturalne środki ochrony roślin i nawozy organiczne.
Przez sześć lat pola były hodowane biodynamicznie i są monitorowane dwa razy w roku przez Unię Kontrolną. Od siewu nasion po czas zbiorów, rolnicy ekologiczni regularnie nawożą ziemię nawozem organicznym, który składa się z mieszanki roślin rosnących w pobliżu pól. Zaraz po wykryciu inwazji szkodników są one usuwane przez opryskiwanie obszaru naturalnymi środkami ochrony upraw.

W kierunku „ZIELONEGO” Młyna tkackiego

Wizyta w tkalni w Pakistanie.

Przemysł tekstylny jest najważniejszym sektorem gospodarki Pakistanu, odpowiadającym za ponad połowę eksportu tego kraju. Odwiedziliśmy jeden z wielu setek młynów tkackich w kraju - i był to wyjątkowy, ponieważ kierownictwo dokłada wszelkich starań, aby firma była coraz bardziej „zielona”.

 

Zebrana bawełna jest przetwarzana w tkaninę na ponad 100 maszynach tkackich. Po zakończeniu faktycznego procesu tkania podejmowane są dodatkowe kroki, w tym przetwarzanie, opalanie, mycie, farbowanie i prasowanie. Produkty mają również pożądane wykończenie, na przykład za pomocą aloesu dla dodatkowej miękkości.

 

Firma chce zmniejszyć swój ślad węglowy i produkować w sposób coraz bardziej zrównoważony. Jednym ważnym krokiem jest nowy zakład oczyszczania ścieków. W Europie może to być coś oczywistego, ale w Indiach i Pakistanie wciąż jest to bardzo niezwykłe. Technologia ta oczyszcza i filtruje do 1,5 miliona litrów wody każdego dnia, co jest niezwykle ważne dla ochrony ludzi i środowiska na tym obszarze, na którym wody jest stosunkowo mało.

 

Zarząd z dumą informuje, że „Jesteśmy teraz gotowi na certyfikację, na przykład, europejskim oznakowaniem ekologicznym Eco Flower”. UE wprowadziła ten znak w 1992 r. Jako wyróżnienie dla firm, które wykazują poważne zaangażowanie w ochronę środowiska. Firmy, którym przyznano znak, są oficjalnie uznawane za jedne z najbardziej przyjaznych dla środowiska w swoim regionie.

Przędzalnia również jest certyfikowana przez GOTS oraz przez Control Union od 2015 roku.

Certyfikat Global Organic Textile Standard

Firma posiada certyfikat GOTS od 2003 roku. „Global Organic Textile Standard” to ważny globalny certyfikat dotyczący przetwarzania tekstyliów z ekologicznie produkowanych włókien naturalnych. GOTS określa wymagania środowiskowe w całym łańcuchu produkcji tekstyliów, a także kryteria społeczne.

Do czego służy nam bawełna organiczna

Nasze produkty Paradies z bawełną organiczną Paradies Greentex® - Do tej pory przeszliśmy na bawełnę organiczną Paradies Greentex® z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego w około 90% tkanin używanych w naszych produktach.

 

Zawsze staramy się wykorzystywać w naszych produktach materiały organiczne lub alternatywne rozwiązania oszczędzające zasoby.

W Paradies nie tylko utożsamiamy się z „zrównoważonym rozwojem” z „produktem”: koncepcja jest głęboko osadzona w sposobie funkcjonowania całej firmy. Robimy wiele rzeczy dobrze i chociaż nie jesteśmy jeszcze doskonali, pracujemy nad tym celem, z czystym sumieniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl